Календар України


Підсумки та плани 2018-2019

За минулий 2018-2019 навчальний рік Вознесенський професійний аграрний ліцей виконав державне замовлення по набору учнів на 78%. Кількість учнів на початок 2018-2019 навчального року становила 319 осіб. Вибуло учнів протягом навчального року 142 особи, з них 113 випускників. Перехідний контингент складає 184 учні. З випускного курсу отримали розряди нижче встановлених - 9 осіб, випущені зі свідоцтвом – 9 осіб. Всі учні випускного курсу справилися зі ЗНО.

Результати ЗНО 2019

 

Отримали дипломи з відзнакою 5 осіб, що свідчить про покращення роботи класних керівників, викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання над підвищенням якості знань учнів.

Працевлаштування випускників становить 96 осіб, що складає 85% від загальної кількості випущених. Цей показник залишився на рівні минулого року. Продовжують навчання у Вузах і технікумах – 3 учня. Цей показник знизився на 25%. Навчальні плани і програми були виконані на 100% з усіх професій.

Надходження від виробничої діяльності у 2018-2019 навчальному році становить          106748 грн. Слід відмітити групи кухарів - майстри в/н Фоменко А.Р., Корейшу Г.В., які працювали на базі відпочинку «Мельник» у с.Рибаківка  – 73000 грн.; групи трактористів-машиністів с/г виробництва –майстри в/н Лаптєв А.О., Мазілкін О.С.-  31748 грн., група швачок № 29-ш – майстер в/н Григор’єва Т.Ю. – 2000.

 Робота педагогічної ради була спрямована на об’єднання  зусиль інженерно-педагогічного колективу на постійне вдосконалення процесу навчання, приведення матеріально-технічної бази  до вимог Державних стандартів, посилення виховної та профорієнтаційної роботи.

Продовжується системна робота педагогічного колективу над поповненням матеріальної бази за рахунок дипломних робіт та надходжень від виробничої діяльності.

Так, у кабінеті № 23 професійно-теоретичної підготовки з професії «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» оновлена документація за предметами «Основи енергоефективності», «Допуски та технічне вимірювання», розроблені тести на ІІІ розряд з предмету «Електроматеріалознавство». В електромонтажній лабораторії проведений ремонт, оновлено інструменти, придбані сучасні магнітні пускачі.

У кабінеті № 12 професійно-теоретичної підготовки з професії «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» розроблені інструкційно-технологічні картки лабораторно-практичних робіт з предмету «Організація і технологія механізованих робіт» розділ «Комплексна система технічного обслуговування сільськогосподарських машин, категорія А-1,А-2. Виготовлені стенди «Нові характеристики тракторів, їх двигунів», «Нова сільськогосподарська техніка», «Зернозбиральні комбайни CLAAS». Кабінет поповнений дидактичним електронним матеріалом, розроблені та затверджені перспективні та поурочні плани і програми з предмету «Технологія», проведений ремонт.

За період 2018-2019 н.р. лабораторія кухарів була поповнена необхідною документацією по спеціальності «кухар» 4 розряду», а саме: інструкційно-технологічні карти, технологічні карти, тестові завдання, інвентарем, посудом. Також придбано мультиварку, блендер, м’ясорубку.

Учбовий бар був оновлений та доповнений необхідною документацією по спеціальності «бармен 4 розряду», а саме: інструкційно-технологічні карти, технологічні карти, тестові завдання, інвентарем, посудом. Придбано мультиварку, тостер, електрочайник.

      В лабораторію кондитерів № 34 придбано міксер, розроблені інструкційно-технологічні картки на 4 розряд кухаря.

 

У кабінеті № 35 професійно-теоретичної підготовки з  професії «кухар, кондитер, бармен» поновлено презентації за рахунок дипломних робіт на СД-носіях (кухар – 4 розряд, кондитер – 3 розряд).

У швацьку майстерню № 25 придбано дві парові праски.Створено комплект документів для підготовки учнів з професії швачка 4-го розряду за Державним стандартом 2015 року. Розроблено пакет документів для підготовки учнів з професії швачка 1-2 та 3 розряду за Державним стандартом 2016 року на компетентнісній основі. Розроблено пакет документів для участі в програмі з переобладнання швацьких майстерень фірмою Соffторг.

За період 2018-2019 начального року кабінет № 22 був поповнений необхідними комплектами документації відповідно до Держстандарту за спеціальністю швачка 3 розряду. Було оновлено комплект інструкційно-технологічних карток та систематизовані матеріали для професійно-теоретичної підготовки. Розроблений міні-проект «Крок до професійної майстерності» по переоснащенню майстерні № 22 новим обладнанням.

У кабінеті математики № 18 підготовлено нормативно-плануючу документацію з курсу «Математика» за новою програмою (10 клас). Розроблені контрольні та перевірочні роботи в форматі ЗНО відповідно до нової програми. Розроблені задачі з професійною спрямованістю. Оновлений стенд «Вчись вчитися».

У кабінеті фізики № 26 підготовлено нормативно-плануючу документацію з курсу «Фізика і астрономія» за новою програмою (1 частина). Розроблені інструкції лабораторних робіт «Визначення центру тяжіння плоскої фігури» і «Дослідження руху тіла кинутого під кутом до горизонту» та практичної роботи «Вивчення руху тіла по колу». Розроблено дидактичний матеріал відповідно до нової програми. Робота над методичним посібником «Розвиток компетентностей учнів засобами фізичного експерименту».

У кабінеті української мови і літератури № 32 встановлена мультимедійна дошка, підготовлено нормативно-плануючу документацію з курсу «Українська мова і література» за новою програмою ( 10 клас),  розроблені контрольні і перевірочні роботи в форматі ЗНО відповідно до нової програми, зібраний матеріал (тексти, дидактичні матеріали) професійної спрямованості.

У кабінеті № 31 зарубіжної літератури, естетики, художньої культури оформлена навчально-плануюча документація, розроблено роздатковий матеріал із зарубіжної літератури для І курсу за новою програмою.

У кабінеті № 11 всесвітньої історії, географії, правознавства оформлено стенди «Україна – держава європейська», «Державні символи України», «Європейські цінності України», «Історичний календар», «Видатні українці», «Україна, якою пишаються». Створені комп’ютерні презентації до уроків з предметів «Всесвітня історія (1914-1939 рр), «Географія: регіони і країни» ( за новою навчальною програмою), виготовлено наочні і дидактичні матеріали з цих предметів.

У кабінет Правил дорожнього руху № 14  придбана магнітна дошка з макетами автомобілів та знаків.

У гуртожитку ліцею проведена заміна димохідної труби, зроблений ремонт ІІІ корпусу з влаштуванням підлоги в коридорі: штукатурка та шпаклювання стін, влаштування каналізації та встановлення сантехнічних виробів.

В їдальні ліцею влаштовано каналізацію, встановлено мийки та змішувачі, пошпакльовано та пофарбовано стіни і підлогу.

На навчальному господарстві проведений ремонт даху та підлоги в зернових складах, ремонт тракторів, причепів та вантажних автомобілів. Зібрано 705 т пшениці з площі 2294 га. Середня врожайність майже 30 ц/га.

Замовлено та проплачено вікна в кабінет № 18 -  3 шт., бібліотеку -  1 шт., їдальню -  1 шт.

Також щорічно розглядається питання роботи з обдарованими дітьми, яка сприяє розвитку творчих здібностей учнів. Було відмічено результативну роботу викладачів по підготовці учнів ліцею до предметних олімпіад (призові місця з географії, історії, фізики, англійської мови).

В кабінеті № 23 планується розробка навчальної документації за основною програмою, ремонт кабінету.

В електромонтажну лабораторію планується встановити щиток освітлення з освітлювальною і захисною апаратурою та провести ремонт.

 

У кабінеті № 12 професійно-теоретичної підготовки з професії «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» планується поповнення дидактичними матеріалами, навчальною та методичною літературою, поповнення робочих місць інструментом, деталями та вузлами тракторів.

В 2019-2020 навчальному році в лабораторії кухарів планується поновити виробничі столи у кількості 7 штук, ванну для миття посуду на 2 секції, духову шафу пекарську з пароконвекцією, стіл тумбу для розстоювання виробів з тіста.

В лабораторію кондитерів № 34 планується придбати: шафи електричні – 2 шт., полотно-плити на 4 конфорки – 2 шт., електроміксери – 3 шт., взбивальну універсальну машину – 1 шт., електрофритюрниця – 1 шт., вафельниці – 2 шт., кухонний посуд по 5 одиниць, мікрохвильова піч – 1 шт.

У кабінеті № 35 професійно-теоретичної підготовки з  професії «кухар, кондитер, бармен» планується поповнення матеріально-технічної бази згідно державного стандарту, розроблення контрольно-перевірочних завдань для кухарів 4 розряду.

У 2019-2020 навчальному році планується повне переобладнання кабінету № 22, що скоротить термін адаптації учнів до умов виробництва, підвищить рівень підготовки.

В кабінеті математики № 18  планується підготовка нормативно-плануючої документації з курсу «Математика» за новою програмою (11 клас), розробка контрольних та перевірочних робіт в форматі ЗНО відповідно до нової програми, поповнення навчально-методичного, інформаційно-довідкового забезпеченя кабінету, оновлення стенду «Підготовка до ЗНО», розробка і створення презентацій до уроків, поповнення бази відео-матеріалів.

В кабінеті фізики № 26 планується підготовка нормативно-плануючої документації з курсу «Фізика і астрономія» за новою програмою (2 частина), розробка інструкційно-лабораторних і практичних робіт відповідно до планування, розробка дидактичного матеріалу відповідно до нової програми, виготовлення і презентація методичного посібника «Розвиток компетентностей учнів засобами фізичного експерименту», виготовлення стенду «Інформація для учнів», розробка і створення презентацій до уроків, поповнення бази відео і фото матеріалів.

В кабінеті  української мови і літератури № 32 планується підготовка нормативно-плануючої документації з курсу «Українська мова і література», поповнення навчально-методичного, інформаційно-довідкового забезпечення кабінету,оновлення стенду «Підготовка до ЗНО», розробка і створення презентацій до уроків, поповнення бази відео-матеріалів.

У кабінеті № 31 зарубіжної літератури, естетики, художньої культури планується поповнення бібліотеки новими виданнями художньої літератури з предмету.

У кабінеті № 11 всесвітньої історії, географії, правознавства планується створення комп’ютерних презентацій до уроків з предметів «Всесвітня історія (1939-2000-ні роки), «Географічний простір землі», «Громадянська освіта» (за новою навчальною програмою), виготовлення дидактичних та наочних матеріалів з цих предметів, придбання географічних карт,атласів, плакатів, зошитів для практичних робіт, електронних карт, придбання приладів для практичних робіт.

Слюсарна майстерня потребує встановлення нового опалення.

В 2018-2019 навчальному році педагогічний колектив продовжив працювати над проблемною темою ліцею «Сучасна діяльність педагога як запорука розвитку творчих здібностей учнів».

У ході роботи над методичною проблемною темою постійно здійснювався аналіз проміжних результатів, моніторинг навчальних досягнень учнів, діагностика науково-методичної роботи викладачів і майстрів виробничого навчання.

Викладачі  і майстри ліцею постійно працюють над своїми методичними темами, займаються саморозвитком і самовдосконаленням, працюють над розробками нестандартних уроків, використовуючи інноваційні активні методи навчання.

Подавалася систематична інформація про нові педагогічні технології, методичні рекомендації, публікації щодо змісту та методики навчально-виробничої роботи. Забезпечувалась активна участь педагогічних працівників у роботі методичних комісій, семінарів-практикумів, тренінгів, майстер-класів, ділових іграх, шкіл перспективного педагогічного досвіду, наставництва з малодосвідченими викладачами і майстрами.

На високому методичному й організаційному рівні працювали шість методичних комісій. Були сплановані і проведені предметні тижні, проведені відкриті засідання методичних комісій. Аналіз планування роботи методичних комісій свідчить про те, що методичні комісії приймали активну участь у реалізації проблемної теми з впровадження в практику роботи активних інноваційних методів навчання.

            Усі педагоги були охоплені різними формами методичної роботи. Проводились педагогічні читання. Кожен педпрацівник протягом року теоретично і практично працював над темою, яка базувалась на загальноліцейній проблемі.

Викладачі і майстри в/н багато уваги приділяли роботі зі здібними учнями, а саме розвитку їхніх здібностей та їх творчої реалізації. Саме такі учні виявили свій інтелектуальний рівень під час олімпіад, конкурсів, захисту творчих робіт.

Проводилися предметні тижні, конкурси фахової майстерності серед учнів та майстрів виробничого навчання, олімпіади, захисти науково-дослідницьких робіт.

Завершився ІІІ етап роботи над методичною проблемною темою ліцею «Сучасна діяльність педагога як запорука розвитку творчих здібностей учнів». Всі викладачі та майстри в/н вивчали літературу, накопичували матеріал з даної проблемної теми. Кожна методична комісія звітувала на педраді про роботу над проблемною темою, визначилася з метою та завданням щодо реалізації проблемної теми ліцею.

Методичні комісії ліцею у 2019-2020 навчальному році будуть працювати над такими методичними проблемними темами:

  • Природничо-математичного циклу «Використання різних форм і методів організації навчальної діяльності для формування творчої особистості учнів» (голова комісії Ларіонова О.М.)
  • Суспільно-гуманітарного циклу «Впровадження прогресивних методів навчання язк засіб творчої особистості учня і педагога» ( голова комісії Василенкова О.І.)
  • Спецдисциплін з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва» - «Впровадження продуктивного навчання у професійну підготовку кваліфікованих робіт»  ( голова комісії – Шаповало М.О.)

Слід відзначити роботу таких викладачів і майстрів з обдарованими дітьми.

                        ІІ тур предметних  олімпіад:

  • фізика (викладач Парфьонова О.О.) – ІІІ місце, 10 кл., ІІІ місце,11 кл;
  • географії (викладач Василенкова О.І.) – ІІІ місце,11кл.

                     Міжнародні конкурси:

  • ІІ етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика - ІІ місце; у та
  • ІІІ етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка -  ІІІ місце;
  • участь у ІV (фінальному) етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу Тараса Шевченка (викладач Хортюк Т.В..

                ІІІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На урок» з зарубіжної літератури - Дипломи І ступеня (викладач Годовиченко І.А.).

     II етап обласних олімпіад зі спеціальних дисциплін серед учнів закладів   професійної (професійно-технічної)

  • «Правила дорожнього руху» професії Водій автотранспортних засобів (категорії «С», «С1») - друге місце, дипломом департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації II ступеня, (викладач  Оніщук Д.В.).

II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області

  • з професії Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва - диплом Департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації II ступеня (викладач Шаповало М.О., майстер в/н Мазілкін О.С.);
  • з професії Кухар – 4 місце (викладач Єрьоменко О.В., майстр в/н Руснак А.А.).

До участі в роботі навчально-практичної конференції обласного центру по роботі зі здібною молоддю «Створення освітнього простору закладу професійної (професійно-технічної) освіти для реалізації індивідуальної освітньої стратегії здібних учнів» підготувала викладач Василенкова О.І.

 

В навчальному році моніторинг навчальних досягнень учнів показав, що динаміка росту успішності учнів знижується, тому педагогічному колективу потрібно особливо звернути увагу на якість навчальних досягнень учнів. З боку адміністрації буде посилений контроль за організацією навчально-виробничого процесу, а саме за якістю проведення уроків теоретичного і виробничого навчання.

 

З метою організації профілактики правопорушень та злочинів серед учнів, укладено угоду з начальником Вознесенським  ВКМСД ГУМВС. Розроблені плани щодо взаємодії та співпраці з громадськими організаціями з питань сім’ї, попередження насильства в сім’ї, профілактики правопорушень.

Затверджено сумісні плани роботи:

  • спільних заходів Вознесенського професійного ліцею та Служби у справах дітей м.Вознесенськ;
  • спільних заходів щодо організації роботи з профілактики правопорушень, злочинів, бездоглядності та безпритульності дітей з відділом ювенальної превенції м.Вознесенськ.

Створений і працює Штаб з профілактики правопорушень затверджений план роботи Штабу. Засідання відбуваються щомісяця. Пишуться протоколи засідань.

У бібліотеці ліцею ( бібліотекар Шевченко А.В.) створено стаціонарні виставки: « Мої права і обов’язки» та « Нас єднає Україна» .

 В фойє ліцею на стендах ведуться рубрики «Хроніка культурних подій», «Календар памятних дат».

Ведуться щоденники педагогічних спостережень, психолого-педагогічні характеристики, плани індивідуальної  виховної роботи, на кожного учня заведена картка психолого-педагогічного супроводу учнів, схильних до правопорушень.

В кожній групі проведено батьківські збори і написані протоколи.

     Робота учнівського Парламенту ліцею спланована на цілий рік. Щомісяця відбуваються засідання, пишуться протоколи.

    Працює музей історії ліцею.

  В ліцеї навчається  14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

У 2019-2020 навчальному році колектив Вознесенського професійного аграрного ліцею буде працювати по підготовці кваліфікованих фахівців з таких професій:

-     кухар, кондитер;

-     кухар;

-   тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів ;

       -    швачка;

     -     електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

 

На цей навчальний рік на І курс, за рахунок державного фінансування, ліцей прийняв 105 учнів, всього  4  навчальні групи (3-ПТУ і 1-ТУ). Навчально-виховна робота у 2019-2020 навчальному році буде направлена на об’єднання зусиль інженерно-педагогічного колективу на постійне вдосконалення процесу навчання і виховання учнів керуючись Конституцією України, Законом України “Про освіту”, Законом України “Про загальну середню освіту”, “Положенням про професійний навчально-виховний заклад України” затвердженого наказом Міністерства України від  за № 419, а також “Статутом ліцею”.

 














Обласний семінар


31 жовтня 2018 року у Вознесенському професійному агарному ліцеї відбувався обласний семінар заступників директорів з навчально-виробничої роботи ... далі...








Іноваційна каша


На уроці виробничого навчання у групі 36-к/к учні дізналися про приготування розсипчастих, в’язких та рідких каш... далі...



                                                                    © 2019    Вознесенський професійний аграрний ліцей
Миколаївська область м. Вознесенськ
вул. Танасчишина 20
vozpal@ukr.net
(51-34)3-29-62
-