Календар України


 

Надзвичайний стан в Україні. Що потрібно знати

 

Надзвичайний стан в Україні. Що потрібно знати

Ескалація в Україні триває

Вперше за роки незалежності на всій території України запроваджено надзвичайний стан, винятком є лише Донецька та Луганська області, де з 2014 року вже діють додаткові обмеження.

В Україні запровадили надзвичайний стан на 30 днів. Він поширюватиметься на всю територію України, крім Донецької та Луганської областей, де і так діє особливий режим.

 

Надзвичайний стан передбачає:

 

- особливий режим в'їзду та виїзду (за необхідності);

 

- обмеження руху транспортних засобів та їх огляд (за потреби);

 

- посилену охорону громадського порядку та об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства;

 

- заборону на проведення масових заходів (крім тих, заборона на проведення яких встановлює суд) і страйків;

 

- евакуацію людей із місць, небезпечних для проживання, обов'язкове надання їм стаціонарного чи тимчасового житла;

 

- запровадження комендантської години (за потреби);

 

- перевірку документів у громадян, за необхідності - огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів;

 

- заборону призовникам, військовозобов'язаним та резервістам міняти місце проживання без відома військкомату, Служби безпеки України та відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки;

 

- заборону виготовлення та розповсюдження інформаційних матеріалів, які можуть дестабілізувати обстановку;

 

- заборону роботи аматорських радіопристроїв особистого користування;

 

- особливі правила користування зв'язком і передачі через комп'ютерні мережі (за необхідності).

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ


ПОСТАНОВА
50 від 22 серпня 2020 року

 

Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19​)

Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та з запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановляю:

1. Затвердити протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), що додаються.

2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

3. Визнати такою, що втратила чинність постанову головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

 

Заступник Міністра охорони здоров'я
головний державний санітарний лікар України                                      В. Ляшко

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 22.08.2020 № 50

 

Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) у навчальному 2020-2021 році суб'єкти, що відповідальні за влаштування, утримання закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (далі - заклади освіти), мають здійснювати свою діяльність з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі - заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

1. Відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.

2. Керівник та медичний персонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:

  • щоденний контроль за виконанням заходів;
  • проведення роз'яснювальної роботи з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (СОVID-19) серед персоналу або здобувачів освіти;
  • розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (СОVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти;
  • недопущення до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я;
  • проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (СОVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

3. Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C або із ознаками гострого респіраторного захворювання. такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

4. Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

5. Керівник закладу освіти забезпечує:

  • організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
  • проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;
  • необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);
  • обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад, засідань ректоратів, конкурсних комісій,
  • конференцій трудового колективу тощо);
  • медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту);
  • розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

 

Вимоги щодо організації освітнього процесу

 

6. Керівник закладу освіти розробляє маршрути руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення закладу) та складає графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу. Графік допуску повинен бути сформований таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу. Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

7. Педагогічний склад закладу освіти перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти одягають маску, тимчасово повинні бути ізольовані в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.

Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

8. Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

В регіонах, що відносяться до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.

Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника.

9. На всіх входах до закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

10. Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії (кабінеті), застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін тощо.

11. У розкладі занять необхідно передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.

12. Необхідно забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

13. За можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

14. Проведення занять у класах (аудиторіях) дозволено лише для окремих класів (груп).

Заповненість лекційних залів під час проведення занять, що передбачають поєднання кількох класів (груп), не повинна перевищувати 50% при забезпеченні максимальної дистанції між здобувачами освіти.

В регіонах, що відносяться до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, наповненість класів (груп) не повинна перевищувати 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

У таких випадках засновник (власник) та керівник закладу освіти повинні завчасно адаптувати графік навчання та сформувати групи на час встановлення відповідного рівня епідемічної небезпеки.

15. Здобувачі освіти в сфері охорони здоров'я, що проходять навчання (виробничу практику) на базі закладів охорони здоров'я повинні дотримуватись додаткових протиепідемічних заходів, визначених цим закладом.

16. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів (студентів), всі інші учні (студенти) відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.

17. У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом.

Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку. коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

18. Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

19. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

 

Вимоги до організації харчування

 

20. Керівник закладу освіти розробляє графік харчування здобувачів освіти. Рекомендовано провести розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр. Організація мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.

21. Функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу освіти не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.

22. При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

23. У разі не можливості забезпечення дітей гарячим харчуванням, організація харчування відбувається шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції, відповідно до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. № 1591.

24. Усі працівники харчоблоку забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

25. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

26. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

27. При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни - рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

28. З працівниками харчоблоку необхідно провести навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

 

Вимоги до транспорту, який перевозить дітей та працівників до закладу освіти

 

29. Організатор - перевізник, який здійснює перевезення дітей та працівників до закладу освіти забезпечує:

  • проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу в кінці робочої зміні;
  • водіїв засобами індивідуального захисту (із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи на 1 особу), антисептичний засіб для обробки рук;
  • проведення навчання з питань використання та утилізації засобів індивідуального захисту;
  • щоденний контроль за станом здоров'я водіїв та проведення температурного скринінгу до початку робочої зміни;
  • не допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C;
  • вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски);
  • перевезення пасажирів здійснювати у межах кількості місць для сидіння.

 

Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту

 

30. Керівник закладу організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:

кількість та об'єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;

контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклади освіти, коридорах та санвузлах;

поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски. респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав'язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»);

щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації.

 

 


 

 

  від 23.03.2020 № 1249/04-01/01-01.16

Керівникам закладів професійної   (професійно-технічної) освіти

Департамент освіти і науки облдержадміністрації доводить до вашого відома, що відповідно до плану роботи управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області на 2020 рік 31 березня 2020 року проводитиметься вебінар «Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти» для закладів дошкільної, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти.

Для участі у вебінарі просимо до 26 березня 2020 року зареєструватися за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1ivxoWA0TDLLYFeZdGAtzhY-6cdQ25EJLSU2SPnIUORw/edit.

Запрошуємо вас до участі у зазначеному вебінарі.

 

Заступник директора
департаменту
освіти і науки
облдержадміністрації                                                       Людмила КОМІСАРОВА

Юлія Віннік 37 94 95


               25 березня 2020, 15:35:52, від "Сектор ПТО Департаменту ОН ОДА"

⚡️ Режим надзвичайної ситуації запроваджений по всій території України на 30 днів.

   Таке рішення щойно ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів. Крім того, у режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів до 24 квітня.
   Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві.
Додатково до цього рішення Кабмін постановив:

 

☑️ належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;

☑️ залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;

☑️ усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;

☑️ надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги


источник: Корреспондент.net

 Представлений безпілотний роботрактор майбутнього                 


Японці показали безпілотний електричний роботрактор майбутнього, який сам приймає рішення, чи виїжджати йому на поле і якими роботами там займатися.

 

На виставці в японському місті Кіото компанія Kubota презентувала свою нову розробку - X tractor. Електротрактор забезпечили штучним інтелектом, а заряджається він від літій-іонних батарей і сонячних панелей, пише Future Farming.

Роботрактор має систему GPS і різні сенсори, завдяки яким він може самостійно працювати як на звичайних полях, так і на рисових.

Концепт відстежує погоду, ріст сільськогосподарських культур і сам приймає рішення, коли йому слід виїхати на місцевість і виконати певну роботу - посіяти, обробити ґрунт, удобрити або зібрати урожай.

Коліс у X tractor немає. Розробники оснастили машину чотирма гусеницями, кожна з яких має свій власний вбудований двигун. Завдяки цьому кожна гусениця обертається зі своєю швидкістю. Це дозволяє трактору розгортатися практично на одному місці.

Також гусениці забезпечують оптимальне зчеплення з дорогою на різних ділянках.

Мало того, висота основного корпусу транспортного засобу регулюється. Наприклад, коли потрібна додаткова стійкість, висоту корпусу можна зробити меншою, а коли X tractor пересувається по полю з високою травою, - вищою.

Поки невідомі ні вартість роботрактора, ні коли його запустять у виробництво.

Раніше повідомлялося, що трактор побив рекорд швидкості і потрапив в Книгу Гіннесса.

Також нагадаємо, що француз дістався Туреччини, подорожуючи на тракторі. Чоловік планує доїхати до Індії.

 


 

В Україні набув чинності закон про доступ дітей з особливими потребами до освіти

13 жовтня 2018

   Вчора документ опублікували в "Голосі України". Дітям з особливими потребами відкрили доступ до освіти в Україні

   В Україні набув чинності закон № 2541-VIII, який врегульовує деякі питання щодо доступу дітей з особливими потребами до освіти у дитсадку, школі, позашкільних закладах та закладах професійної або професійно-технічної освіти. Відповідно до закону місцева влада має забезпечити доступ до будівель, споруд і приміщень закладів освіти.

   За заявою батьків у дитсадках, школах та позашкільних закладах обов’язково утворюють інклюзивні групи (раніше передбачали лише можливість утворення таких груп).
У кожній із таких груп у дитсадку має бути не більш ніж троє дітей с особливими освітніми потребами. Діти з порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними чи фізичними порушеннями мають право на першочергове зарахування до закладів освіти.

   За заявою батьків на заняття допускають асистента дитини, який допомагає їй у процесі навчання. Програми і методики для дітей з особливими потребами розробляють на основі Базового компонента дошкільної освіти, причому освітні програми можуть мати корекційно-розвитковий складник для дітей з особливими освітніми потребами.
   У школі основні принципи ті ж самі: навчання має бути безоплатним, місцева влада має подбати про доступність будівель і приміщень, за заявою батьків зобов’язані створити інклюзивні класи. Діти з особливими потребами мають право на першочергове зарахування до початкової школи.
Батьки можуть супроводжувати дитину з особливими потребами під час навчання у школі.
   Читайте також В Україні допустили асистентів дитини до шкіл і дитсадків
Діти з особливими потребами можуть використовувати в навчанні жестову мову та шрифт Брайля. Корекційно-розвиткові заняття для дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах становлять 35-40 хвилин групове та 20-25 хвилин - індивідуальне, причому уточнюється, що корекційно-розвиткові послуги - це заходи, спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення.
  Для кожного учня з особливими освітніми потребами складається індивідуальна програма розвитку, яку розробляє група фахівців з обов’язковим залученням батьків дитини.
Крім того, особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами забезпечує асистент вчителя.
Дітям зі складними порушеннями під час навчання допомагає один із батьків чи соцпрацівник. Встановлюється, що за роботу в інклюзивних групах чи класах вчителі отримують доплату в розмірі 20% тарифної ставки.
Документ про загальну середню освіту дітям з порушенням зору мають за бюджетні кошти виготовити з використанням шрифту Брайля. Крім того, створюються інклюзивно-ресурсні центри. Держава має сприяти позашкільній освіті дітей з особливими потребами.
До форм робіт у позашкільних закладах додається “дистанційна”. Загалом все майже за такими правилами, як у школі: дитину може супроводжувати асистент, викладач отримує +20% тарифної ставки за роботу з дітьми з особливими потребами; оплачує таке навчання держава. Інклюзивне професійне або профтехнавчання визначають, як гарантовану державою систему освітніх послуг для здобуття професії або професійних навичок людьми з особливими потребами.

Осіб з особливими потребами прийматимуть до закладів профтехосвіти поза конкурсом у разі складання вступних іспитів, причому керівник закладу освіти зобов’язаний створити інклюзивну групу на підставі письмового звернення



 














Обласний семінар


31 жовтня 2018 року у Вознесенському професійному агарному ліцеї відбувався обласний семінар заступників директорів з навчально-виробничої роботи ... далі...








Іноваційна каша


На уроці виробничого навчання у групі 36-к/к учні дізналися про приготування розсипчастих, в’язких та рідких каш... далі...



                                                                    © 2019    Вознесенський професійний аграрний ліцей
Миколаївська область м. Вознесенськ
вул. Танасчишина 20
vozpal@ukr.net
(51-34)3-29-62
-