Календар України



ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

У серпні 1935 року у місті Вознесенську було відкрито школу комбайнерів.

З початку школа готувала трактористів на трактори “ФОРД ЗОН” та комбайнерів для роботи на зернових комбайнах “Комунар” та “Сталінець”.

Не випадково вулиця Мертвоводська тоді була перейменована в вулицю Комбайнерів, на якій в старих пристосованих приміщеннях розташовувалася школа комбайнерів.

Учбовий корпус знаходився у маленькому будиночку по Розі Люксембург, а їдальня та клуб - по вулиці Комбайнерів.

Кількість учнів складала декілька десятків чоловік, всі вони навчалися за направленням колгоспів району. Гуртожитком, стипендією, спецодягом учні не забезпечувалися. Крім навчання всі працювали у механічній майстерні, виготовляли цвяхи...

Потім була війна.

Після визволення м. Вознесенська від німецько-фашистських загарбників 15 вересня 1944 року в місті знову була відкрита школа механізації сільського господарства, яка розташовувалася в невеличкому приміщенні по провулку Озерному.

Через деякий час її було переведено у будинок по вулиці Леніна, а виробниче навчання проводилося у майстернях по вулиці Комбайнерів.

У 1955 році школі були передані землі для учбового господарства: в районі сучасного мототреку – 25 га, у Лагерях – 25 га, у Воронівці – 100 га, а у 1960 році, замість попередніх земельних наділів, керівництво району передало школі землі, де знаходиться зараз навчальне господарство ліцею – це 350 га родючої землі.

Навчальний корпус школи складався з 4-х аудиторій, для теоретичного навчання на 120 чоловік, адміністративних кабінетів та обслуговуючих приміщень. Готували в ній водіїв, комбайнерів і трактористів з шестимісячним терміном навчання.

У 1961 році на базі школи було створено училище механізації, яке було переведено в приміщення по вулиці Танасчишина, де раніше знаходився млин, а колишній учбовий корпус по вул. Леніна переобладнано під гуртожиток для учнів.

У 60-80-і роки значно розширилася матеріально-технічна база училища. Було побудовано двоповерховий навчальний корпус, їдальню, спортзал, складські приміщення.

У 1980 році відкрито новий чотирьохповерховий навчальний корпус з актовим залом, стрілковим тиром, створені нові учбові кабінети та лабораторії.

З 1970 року училище перейшло на підготовку робочих кадрів із середньою освітою і трьохрічним терміном навчання.

За роки існування навчальний заклад неодноразово змінював свою назву: школа комбайнерів, училище механізації № 16, потім № 2, сільське професійно-технічне училище № 2, середнє професійно-технічне училище № 32, а з 1 липня 2003 року – Вознесенський професійний аграрний ліцей.

З 1946 по 2005 рік навчальний заклад підготував та випустив 24459 спеціалістів, які працюють у різних галузях народного господарства, найбільшу кількість з числа випускників складають механізатори сільськогосподарського виробництва – 14888 чоловік.

Протягом 1944 – 2005 років ліцей очолювало 11 директорів. Всі вони різні за характером, працювали в різні історичні періоди розвитку навчального закладу, але споріднює їх одне: вони вчили, любили цей навчальний заклад і прагнули його розвитку. Кожен з них віддав йому своє серце.


















Обласний семінар


31 жовтня 2018 року у Вознесенському професійному агарному ліцеї відбувався обласний семінар заступників директорів з навчально-виробничої роботи ... далі...








Іноваційна каша


На уроці виробничого навчання у групі 36-к/к учні дізналися про приготування розсипчастих, в’язких та рідких каш... далі...



                                                                    © 2019    Вознесенський професійний аграрний ліцей
Миколаївська область м. Вознесенськ
вул. Танасчишина 20
vozpal@ukr.net
(51-34)3-29-62
-