Календар України


 

День української писемності

Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Для українців рідна мова - українська. Вона першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя.

Не говори: в нас мова солов'їна
Бо мова вище, ніж пташиний спів.
В її скарбниці – доля України,
Глибинна таємниця правіків.
Без мови – не створити нам держави,
Доріг тернистих – не перебрести!
Хай вороги жорстокі і лукаві –
Стіною стань і мову захисти!

27 жовтня, за новим календарем, вся Україна святкує День української писемності та мови – свято, пов’язане з ім’ям Нестора Літописця.

З цієї нагоди у Вознесенському ПАЛ на урочисту лінійку зібрались усі пошановувачі української мови. Також протягом тижня здобувачі освіти мали можлиість долучитися до написання Радіодиктанту національної єдності

Oтримати корисну інформацію під час перегляду тематичної полички «Без мови немає країни» та естетичну насолоду від творчих робіт, представлених учасниками конкурсу плакатів.

Відповідаючи на питання онлайн-вікторини «Слово – промінь мудрості», свої знання з української мови перевірили навіть учні, які знаходяться за кордоном.

Справжніми знавцями рідної мови відчули себе і наші першокурсники – учні групи 36ш та 50 к/к. Адже їм вдалося здолати всі станції мовного квесту « Споконвіку було Слово».

Щира вдячність усім, хто долучився до підготовки та проведення заходів.



 

До дня вчителя

Напередодні Міжнародного дня вчителя, який освітянська спільнота відзначила 5 жовтня театральний гурток Вознесенського ПАЛ привітав педагогів та працівників ліцею, а також усіх здобувачів освіти зі святом, запросивши долучитися до інтелектуально - розважального шоу "Що? Де? Коли?"

Проти завсідників клубу знавців, багаторазових переможців, володарів кришталевої, золотої та діамантової сови команди" Серця шістьох" грали викладачі ліцею. Та все ж клубу знавців вдалося підтвердити славу непереможних ерудитів і звабливих розумників, і отримавши першість стати щасливими володарями годинника із совою, яка є символом мудрості та неабиякого багажу знань.

Щира подяка адміністрації ліцею за допомогу у вирішенні організаційних питань, педагогам: Осадченко І.В., Василенковій О.І., Хортюк Т. В, Годовіченко І. А., Корейші Г. В. за участь у шоу, майстру виробничого навчання Гринник Т. І. та учням групи 35 ш за допомогу у підготовці костюмів для виступу. Особлива подяка Стецюку Є. В. за чудове музичне оформлення, усім юним акторам за гарний виступ, а глядачам за підтримку та оплески.

Вітаємо зі святом усіх, хто причетний до учбового процесу. Нехай кожен урок буде цікавим, креативним, насиченим позитивом та творчою співпрацею.


 

Козацькому роду нема переводу

Саме таку назву мало патріотично – спортивне свято, яке відбулося 27 жовтня у Вознесенському ПАЛ.

Адже козацькі змагання - це чудова нагода переконатися, що ми є нащадками славного козацького роду, що в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків.

Життя козаків на Запорозькій Січі вимагало постійної готовності протистояти ворогу. Така готовність набувалася і підтримувалася різноманітними козацькими розвагами і забавами, як свідчать деякі документи, майбутній козак мусив перепливти човном, проти течії, усі пороги на Дніпрі. От і нашим козачатам, щоб отримати звання справжніх козаків довелося долати перешкоди, тільки замість порогів були конкурси.

У двобій із командою нашого учбового закладу вступила збірна команда Вознесенського професійного ліцею.

Суперники доводили свої знання та кмітливість, відповідаючи на запитання з історії козацтва, демонстрували спритність долаючи естафету, вражали володінням елементами гопака та командним духом у перетягуванні канату, перевіряли готовність до військової служби.

Адже рідна земля - це святиня і тому її захист – найперший обов’язок кожного громадянина.

На останок, за доброю традицією, усі учасники, вболівальники та гості смакували козацький куліш та узвар.

 

 

НАШ ТРАВЕНЬ

18 – 19 травня здобувачі освіти та працівники Вознесенського ПАЛ долучилися до низки заходів з нагоди Дня вишиванки та Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Класні керівники підготували та провели години спілкування «Спецоперація – депортація. Про жахи депортації та життя кримських татар у місцях спецпоселень.»,

«Вишиття барвисте мама чаклувала…», «Вишиванка – скарб минулих літ.»

В ході підготовки до участі у міському патріотичному фото-флешмобі «День вишиванки єднає українців» у фойє ліцею було облаштовано тематичну фотозону, де кожен бажаючий мав можливість зробити світлину.

19 травня у навчальному закладі відбувся «День відкритих дверей». Майбутніх абітурієнтів та їх батьків зустрічали учасники театрального гуртка ліцею з літературно-музичною композицією «Люблю красу душі і праці».

Адміністрація на чолі з директором запросила гостей на екскурсію до навчальних лабораторій, а майстри виробничого навчання провели цікаві та пізнавальні майстер-класи.

 

      День української писемності та мови

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів
незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає
День української писемності та мови. 
Нестор-Літописець був священнослужителем Київсько-Печерської Лаври
та літописцем. Дослідники вважають, що саме з праці «Повість минулих літ»
(XI − початок XII століття), автором якої він є, починається писемна українська мова.


 
Протягом тижня, з 07 листопада по 09 листопада, в Вознесенському професійному
аграрному ліцеї проводиться ряд заходів:
Години спілкування «Ти наше диво калинове, кохана, материнська мово»
Лінгвістичний турнір «До рідного слова торкаючись душею»
Книжкова виставка «Ріднім слові цілий світ»

Конкурс стінних газет та плакатів серед учнів


Учні та працівники ліцею долучились до ХХІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

 


 

День вишиванки

День української вишиванки 2022 - свято, яке українці зустрічають щороку. Ця подія - урочистий день для кожної людини у нашій країні.

 


 

  Наша допомога

     Підтримуємо наших захисників у цей час.

       Працівники ліцею долучились до плетіння маскувальних сіток.
       З любов'ю, подякою та молитвою за кожного

 


 

День Матері

Щирісінько вітаємо сьогодні усіх мам з їх святом! Бажаємо міцного здоров'я, щастя, якщо новин, то радісних, якщо сліз, то від щастя, якщо зморшок, то від посмішки 

Наші любі матусі, ми вас дуже любимо та вдячні вам за вашу нелегку роботу для нас, ваших дітей. І незалежно від віку ми для вас завжди діти.

Найсвятіші молитви, що йдуть до Бога,
Це твої, коли я йду у путь-дорогу.
Найрідніший блиск очей, що впав сльозою,
Бачу я, коли прощаюся з тобою.
Вірна мамина любов пресвятая
Нас, дітей, від бід усіх оберігає.
Добре серце матерів не старіє,
Нас теплом своїм завжди обігріє.
Хоч позве мене життя в світ далеко.
Хоч іти поміж чужих, ой, нелегко,
Пісня мамина в душі моїй лунає.
Слово мами – оберіг в чужому краї.
Я завжди, де б не була, спішу додому:
Та мою розвіє тугу і утому
Ніжна посмішка очей, що так чекають
І у неба лиш добра мені благають.

 


 День Святого Валентина

14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.


У Вознесенському професійному аграрному ліцеї у цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Сьогодні також можна приділити більше уваги,  потурбуватися про близьких та друзів…

Рано-ранесенько почала працювати  святкова пошта, адже «Скринька кохання» була переповнена валентинками.

Активісти ліцею організували конкурс плакатів та запальну дискотеку під час перерв. Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.

 


 

Формування культури мовлення учнів

31 січня 2022 року класні керівники ліцею Бондаренко Т.І.,Хортюк Т.В. та Лук'янченко Ю.Ю. провели  години  спілкування  на тему « Формування культури мовлення учнів »

 

Здобувачі освіти ознайомились  з основними характеристиками культурного мовлення  та як дотримуватись правил спілкування в усному мовленні.

 


 

Козацькому роду нема переводу

13 жовтня 2021 року в спортивній залі Вознесенського ПАЛ відбулося свято «Козацькому роду нема переводу». 

У заході брали участь 3 групи: 62-м «Тракторист-машиніст с/г виробництва, водій автотранспортних засобів категорії «С»;  45-к  «Кухар» та 46к/к «Кухар, кондитер».

Свято складалося з 7 раундів: 1-Інтелектуальний. 2- Стрибки у мішках. 3-Лазіння по канату. 4-Кмітливий отаман. 5-Танцювальний. 6-Армійські будні. 7-Вірю не вірю.

Перемогу одержала група № 62-м, яка була нагороджена Почесною грамотою та солодощами.

Наостанок всіх присутніх пригощали смачним козацьким кулешем.

 


 

       Європейський калейдоскоп

З нагоди святкування Дня Європи в Україні 14 травня 2021 року в ліцеї проходив виховний захід «Європейський калейдоскоп», який підготувала та провела викладач історії і географії Василенкова Ольга Іванівна.

Учні групи № 44 к/к взяли активну участь у  конкурсах «Впізнай країну за описом», «Що об’єднує ці країни?», «Географічне лото», «Країни на карті Європи», бліц-вікторині «Що ти знаєш про Європу?».

Під час заходу майбутні кухарі дізналися багато цікавого про історію, культуру, традиції європейських народів а також продемонстрували свої знання щодо туристичних об’єктів, прапорів, грошових одиниць країн Європи.


Переможцями захоплюючої боротьби стали Пугач Андрій, Костик Артем, Боярська Вікторія, Коваленко Іванна, Сєбова Катерина.


 

         Вітаємо усіх із чудовим святом
        самобутньої, неповторної, барвистої 
                 української культури
                - з Днем вишиванки!


Українська вишиванка - це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

20 травня в Вознесенському ПАЛ відбулася святкова лінійка, яка закінчилася  флеш-мобом « Вишиванку я вдягну: всьому світу покажу, що я з України»

Нехай це свято зітре кордони й об'єднує українців по всьому світу. Чудового настрою та різнобарвних вражень! З Днем вишиванки!

       


       
  35 річниця аварії на ЧАЕС

 

     З нагоди 35-ї річниці Чорнобильської трагедії у м. Вознесенськ відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи. Вшанувати пам’ять полеглих від атомної стихії прийшли педагогічні працівники Вознесенського професійного аграрного ліцею.



     26 квітня – день Чорнобильської трагедії. У цей день вшановуємо героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди залишиться у пам’яті українського народу.

 


                                          
         Знавці права

 

 

   10 грудня 2020 року з нагоди Всесвітнього Дня прав людини та в рамках Всеукраїнського тижня права в ліцеї проводилася вікторина «Знавці права». У  вікторині взяли участь учні групи №61м, які опановують професію Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

   Цікаві завдання, що підготувала викладач історії та громадянської освіти Василенкова О.І. викликали жвавий інтерес та обговорення серед учасників заходу. Учні намагалися якнайшвидше знайти вірні відповіді на запитання та відгадати, що знаходиться всередині «чорної скриньки».

          

   По закінченню вікторини журі у складі методиста ліцею Осадченко І.П., майстра виробничого навчання Бондаренко Т.І. та завідуючої бібліотекою Шевченко А.В. визначило переможців. Справжніми знавцями права стали Романов Станіслав, Бурлаченко Максим та Лисейко Володимир, які отримали призи від учнівської профспілки ліцею.

   Участь у вікторині сприяла розширенню правового словникового запасу учнів, розвитку їх уміння логічно мислити, застосовувати на практиці знання, здобуті на уроках суспільних дисциплін.

 


 

 

День пам’яті жертв Голодомору

 

    Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р

 

30 листопада у Вознесенському ПАЛ розпочались заходи щодо акції “ Запали свічку “ з вшанування пам’яті жертв Голодомору. Класні керівники з дотриманням карантинних норм  провели години спілкування “ Голодомор – чорна сповідь моєї Батьківщини “

У бібліотеці ліцею оформлено тематичну виставку ” Голод 33-го- біль душі і пам'ять серця “, публіцистичної та художньої літератури, присвяченої цим трагічним подіям нашої держави.


           

       19 листопада 2020 року відбувся обласний вебінар

     19 листопада 2020 року ділилися досвідом роботи педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області під час обласного вебінару з теми «Оновлення підходів до реалізації змісту, форм та напрямів виховної роботи в закладах професійної (професійно-технічної) освіти», до участі в якому  долучилися заступники керівників з навчально - виховної роботи, класні керівники та вихователі гуртожитків закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

     

 ЗДНВихР Вознесенського професійного ліцею Баланчук Лілія Вікторівна  презентувала практичний досвід з оновлення підходів до формування національно-патріотичного виховання молоді.  Класний  керівник 59-м гр.  Хортюк Тетяна Василівна поділилась досвідом  роботи щодо формування здоров’язберігаючих компетентностей в учнівської молоді.

 



















 

 

 


 

 

 

    Перше вересня

Першого  вересня Вознесенський професійний аграрний ліцей прийняв у свою дружню родину першокурсників, які виявили бажання навчатися робітничим професіям сільськогосподарського та кулінарного напрямків. Урочиста лінійка, присвячена Дню знань,  розпочалася з виконання Гімну України та підняття Державного прапора. З привітанням до присутніх звернувся директор ліцею Мельник Ігор Володимирович. Він наголосив , що Вознесенський професійний аграрний ліцей приймає нове покоління – майбутнє нашої України , адже саме у Ваших руках у недалекому майбутньому  - дол.я  нашої держави. Новий навчальний рік  розпочався : одні переступили поріг навчального закладу вперше , для інших – цей навчальний рік стане випускним. Для усіх здобувачів закладу створені чудові умови для здобуття освіти і професії.

По закінченню  лінійки, пролунав  дзвоник,  який сповістив про початок  Першого  уроку  «Україна – це ми».     

     

Викладачі  нагадали учням про шлях становлення незалежності України, наголосили присутнім про особисту відповідальність за долю своєї держави та українського народу, розуміння своєї причетності до подій, що відбуваються в Україні .

     З нагоди Дня знань та початку навчального року адміністрація Вознесенського ліцею бажає педагогічному колективу міцного здоров’я,  натхнення, а всім учням – успіхів у здобутті нових знань. Нехай перші професійні старти будуть незабутніми, наповненими враженнями, творчістю і креативністю.

 

                                                              Заступник директора з виховної роботи Лілія  Баланчук

 


 

Ліцей відсвяткував «Масляну»

За старими українськими традиціями учні ліцею підготували та провели театралізоване дійство проводів масляної.

Було усе: і Масляна-ряжана, і прихід Весни, і хоровод навколо масляної з танцями, а також смачний ярмарок з танцями та смаколиками.

Завешилося свято Масляної:

Прощавай, Масляна! Вертайся до нас у наступному році із співами, іграми, танцями та млинцями.


Також ліцей прийняв участь у міському ярмароку присвяченому проводам Масляної

 


 

Крок до знань

«Вважай нещасливим той день і той час, в який ти не засвоїв нічого нового, нічого не добавив до своєї освіти»  - під таким гаслом викладач  математики Ларіонова О. М.  провела відкритий урок в групі 38 к/к з теми «Площа поверхні конуса».

        З метою активізації творчих здібностей та логічного мислення здобувачів освіти Ольга Миколаївна під час проведення уроку застосовувала різні інноваційні педагогічні технології: хмара слів, ігрова розминка, «Опиши одним реченням», QR-код .  На уроці для закріплення нових формул пропонувалися   задачі з реальними даними, що стосувалися планування господарської діяльності, оцінки власних можливостей тощо

Компоненти уроку, пов'язані між собою логічною послідовністю, забезпечили дидактичну цілісність уроку. Учні отримали багато нової та корисної  інформації.



 

 


 

Tиждень права

   З нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини щороку в усіх навчальних закладах проходить Всеукраїнський тиждень права. Виховання в учнів поваги до закону, до прав людини, запобігання правопорушенням та проявам насильства – такі завдання поставили перед собою викладачі Василенкова О.І. та Городній А.О. при підготовці та проведенні Тижня в ліцеї. В рамках  Тижня були проведені години спілкування «Єдність прав і обов’язків», оформлені інформаційні куточки «Людина – дар, а не товар», проведено конкурс плакатів «Права людини»,  в бібліотеці  були підібрані матеріали до тематичної виставки.

          

   Тиждень розпочався із загальноліцейного виховного заходу «10 грудня - Всесвітній день прав людини», який проводився в актовій залі викладачем суспільних дисциплін Василенковою О.І. Педагог розповіла про історію прав людини та охарактеризувала етапи правозахисного руху. Виступ було доповнено демонстрацією відеофільмів «Цей день в історії» та «В’язні сумління». Особливо зацікавили присутніх повідомлення учениць групи 31-ш Вдовицької Олександри та Присяжнюк Світлани про видатних правозахисників України  і світу.

             Захоплюючу подорож у минуле прав людини здійснили учні групи 41-к під час брейн-рингу «Правознавство: цікаве і минуле», що проводився Василенковою О.І. Під час гри відповідали на питання, розв’язували правові задачі, відгадували, що знаходиться в «чорній скринці». У підсумку всі учні здобули досвід роботи в команді, отримали нові знання, а переможці – солодкі нагороди від учнівської профспілки.

               Викладач історії Городній А.О. підготував та провів цікаву вікторину «Правозахисний рух в Україні».
Учасники виявили високий рівень знань з даної теми.

До проведення Тижня правових знань у ліцеї також були залучені представники ювенальної превенції Вознесенського відділу поліції, які провели профілактичну бесіду з учнями щодо запобігання правопорушень та булінгу.

Отже, проведені заходи сприяли підвищенню рівня обізнаності учнів щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.

 

 


 

 

Профорієнтація

     Вже майже два тижні поспіль (з 18.11.2019) двері Вознесенського професійного аграрного ліцею відкриті для учнів 9-11 класів шкіл Вознесенського району та міста. В рамках сумісної співпраці з Вознесенською швейною фабрикою ПП «Вікторія-8» та за підтримки міського центру зайнятості ліцей проводить профорієнтаційну роботу, допомагає учням шкіл обрати свою дорогу у житті за покликанням.

              

   Після екскурсії на швейне підприємство «Вікторія-8» учнів шкіл зустрічає актова зала ліцею, де виставлені колекції одягу створені руками наших швачок;

        

чекають учні випускного курсу з професії електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування та показують чого вони навчились

і навіть дозволяють гостям припаяти проводи, щоб підключити світлодіодний світильник,

а кухарі, кондитери пригощають усіх напеченими смаколиками.

        

Щиро вітає усіх директор ліцею Мельник І.В.

     

А потім слово агітбригаді ліцею.

     

Далі проходить екскурсія по майстернях та лабораторіях ліцею і тут наші гості бачать:
як шиють швачки, готують кухарі,  працюють електрики та дивуються обладнанням майстерні трактористів.

  

Вознесенський професійний аграгрний ліцей запрошує на навчання:

  

 


На варті Вітчизни

  До Дня Збройних сил України  5 грудня учні групи 58м(класний керівник Ларіонова О.М.) провели виховну годину «На варті Вітчизни».

          

     Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Це святий обов’язок тих, хто живе на ній, користується її благами та дарами.

     

     На захід були  запрошені представники громадської організації «Спілка учасників АТО», учасники  антитерористичної операції на Сході країни  Домбровський  В. О. та Мисиченко О.В. Вони поділилися своїми спогадами про службу на Сході України, закликали учнів не боятися проходження військової служби в лавах української армії. За словами гостей,  у такий неспокійний час потрібно бути гідними нащадками своїх героїчних предків, займатися військово-прикладними видами спорту, готуватися до служби в армії та захисту України.

           

     Наголосили про потребу володіння такою необхідною спеціальністю, як тракторист-машиніст сільського господарського виробництва, в мирний час і під час проходження служби в ЗСУ.

 


Олімпіада НАУ

  

     24 жовтня учні випускних курсів нашого ліцею взяли участь у Всеукраїнській олімпіаді, яка була проведена представниками Миколаївського національного аграрного університету.

  

Мета олімпіади – ознайомлення здобувачів освіти зі спеціальностями, за якими здійснюється підготовка в університеті, зацікавлення у поглибленому вивченні профільних предметів для вступу до Миколаївського НАУ, реалізація здібностей талановитих учнів.

Випускники ліцею при підготовці до олімпіади мали можливість поглибити свої знання із навчальних предметів, які виносяться на ЗНО, а саме: українська мова, математика, історія України, біологія, географія, фізика, англійська мова, хімія.

 

 














Обласний семінар


31 жовтня 2018 року у Вознесенському професійному агарному ліцеї відбувався обласний семінар заступників директорів з навчально-виробничої роботи ... далі...








Іноваційна каша


На уроці виробничого навчання у групі 36-к/к учні дізналися про приготування розсипчастих, в’язких та рідких каш... далі...



                                                                    © 2019    Вознесенський професійний аграрний ліцей
Миколаївська область м. Вознесенськ
вул. Танасчишина 20
vozpal@ukr.net
(51-34)3-29-62
-