Календар України


На варті Вітчизни

  До Дня Збройних сил України  5 грудня учні групи 58м(класний керівник Ларіонова О.М.) провели виховну годину «На варті Вітчизни».

          

     Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Це святий обов’язок тих, хто живе на ній, користується її благами та дарами.

    

     На захід були  запрошені представники громадської організації «Спілка учасників АТО», учасники  антитерористичної операції на Сході країни  Домбровський  В. О. та Мисиченко О.В. Вони поділилися своїми спогадами про службу на Сході України, закликали учнів не боятися проходження військової служби в лавах української армії. За словами гостей,  у такий неспокійний час потрібно бути гідними нащадками своїх героїчних предків, займатися військово-прикладними видами спорту, готуватися до служби в армії та захисту України.

           

     Наголосили про потребу володіння такою необхідною спеціальністю, як тракторист-машиніст сільського господарського виробництва, в мирний час і під час проходження служби в ЗСУ.

 


 

Європа – наш спільний дім

День Європи — це свято Європейського Союзу, що відзначається як День Шумана, на ім’я міністра закордонних справ Франції Робера Шумана, який 9 травня 1950 року звернувся до лідерів європейських країн із пропозицією почати процес об’єднання Європи.

Це день, коли всі європейці вшановують загальні цінності: волю слова, демократію, незалежність, рівність. У цей день Європейський Союз виходить на вулиці України, щоб разом з українцями показати, що Україна - частина Європи. З метою виховання в учнів поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, формування пізнавальної, інтелектуальної, творчої активності учнів, у Вознесенському професійному аграрному ліцеї 20 травня 2019 року відбулися цікаві заходи.


Для учнів ліцею викладач історії та географії О.Василенкова провела лінійку «Нехай панує мир в Європі»


Учні групи 38 к/к здійснили «Віртуальні подорожі до країн Європи» , де учасники подорожі поповнили свої знання про географічне положення, історію, національні та культурні традиції країн-членів ЄС. Святкування Дня Європи черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. 

 


Щорічно 24 березня святкують вознесенці визволення міста, це день пам’яті загиблих, день поклоніння тим, хто відстояв нашу землю, тим, хто не дожив...

Учні груп 36, 55-M з класним керівником Бондаренко Т. В. і бібліотекарем ліцею Кукушкіної Г.А. 23 березня відвідали міський краєзнавчий музей, щоб більш детально дізнатися про історію визволення міста Вознесенська від німецько-фашистських загарбників.

Екскурсантів гостинно зустріли завідуюча музеєм Городня Т. А. і працівники міської бібліотеки №1 Барановська Р. В. та Саган В. Л., які розповіли про трагічні події тих неспокійних років.

Учні уважно слухали про те як біля сіл Яструбинового й Бузького гітлерівці розстріляли 2,5 тис. стариків, жінок і дітей, а 2 тис. юнаків і дівчат з Вознесенська вигнали на каторгу в Німеччину.

Дізналися як за доносом провокатора в травні 1943 року гітлерівці кинули в застінки гестапо близько 100 підпільників, а 15 травня 1943 року після жорстоких катувань 62 з них були розстріляні. В їх числі Г. Я. Гончаренко, М. В. Пошукайло, М. О. Чернов, Валентина та Ілля Чубчики, В. С. Левченко, О. А. Ткачук, Л. П. Соловйов, М. В. Кондратьєв, Г. М. Дімбров, І. А. Кочерга та багато інших. І лише після звільнення Вознесенська Червоною Армією тіла розстріляних були перенесені в парк ім. Шевченка і поховані в братській могилі.

Всім було цікаво дізнатися, що бої за місто Вознесенськ безпосередньо почалися 20 березня 1944 року. Обстановка складалася дуже несприятлива. Як і раніше не вистачало артилерії, боєприпасів, зенітного прикриття військ. В ці дні річка Мертвовод і Південний Бут широко розлилися. Подібної повені вознесенці не пам'ятали, вода доходила до центру міста. Йшли неперервні дощі, стояло непрохідне бездоріжжя, налітала фашистська авіація, солдати падали обличчям в бруд, а коли фашисти відлітали, хто міг піднятися, підіймалися і йшли далі…

Штурм почався увечері 23 березня. І лише удосвіта 24 березня 1944 року Вознесенськ звільнили від ворога. У визво¬ленні міста брали участь 82-й стрілецький корпус (командир генерал-лейтенант П. Г. Кузнецов) у складі 15-ї гвардійської стрілецької дивізії (командир генерал-майор М. П. Чирков), 28-ї гвардійської стрілецької дивізії (командир генерал-майор Г. І. Чурмаєв), 188-ї стрілецької дивізії (командир полковник В. Я. Даниленко); 10-а гвардійська військово-повітряна дивізія (командир генерал-майор М. Г. Микеладзе), 195-а стрілецька дивізія 6-го гвардійського стрілецького кор¬пусу (командир генерал-майор О. М. Сучков), а також частини 57-го корпусу (командир генерал-лейтенант Ф. О. Осташенко).

Під час визволення міста смертю хоробрих загинули Герой Радянського Союзу генерал-майор О. М. Сучков, Герої Радянського Союзу капітан О. А. Осадчий, молодший лейтенант В. І. Карпенко, сержант О. Г. Первухін, сотні інших бійців та офіцерів…

Виповнилось уже 73 роков з того березневого дня, коли замовкли останні постріли гармат, розриви снарядів, прийшов довгоочікува¬ний мир на землю Вознесенщини, оплачений ціною крові і сліз, але не згасає пам'ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів…

 

…Тут обелісків ціла рота.
Стрижі над кручею стрижуть.
Високі цвинтарні ворота
високу тишу стережуть.
Звання, і прізвища, і дати.
Печалі бронзове лиття.
Лежать наморені солдати,
а не проживши й півжиття!
Хтось, може, винен перед ними.
Хтось, може, щось колись забув.
Хтось, може, зорями сумними
у снах юнацьких не побув…

 


 

 

Обласний семінар


31 жовтня 2018 року у Вознесенському професійному агарному ліцеї відбувався обласний семінар заступників директорів з навчально-виробничої роботи ... далі...
Іноваційна каша


На уроці виробничого навчання у групі 36-к/к учні дізналися про приготування розсипчастих, в’язких та рідких каш... далі...                                                                    © 2019    Вознесенський професійний аграрний ліцей
Миколаївська область м. Вознесенськ
вул. Танасчишина 20
vozpal@ukr.net
(51-34)3-29-62
-